3) Někdy bude balíček obsahovat také hodnocení

3) Někdy bude balíček obsahovat také hodnocení

Špatný cholesterol; Americká kardiologická asociace. Ukaž méně

Nejnovější v oblasti vysokého cholesterolu

Jak se postarat o vysoký cholesterol a triglyceridy

Partha S. Nandi, MD, hovoří s kardiologem a specialistou na životní styl Cate Collings, MD, kardiologem, Johnem G. Cantem, MD a hostujícím pacientem Davidem. . .

Od Katherine Lee 27. dubna 2021

Jak ošetřují lékaři vysoké triglyceridy (a proč je to důležité)?

Vysoké triglyceridy, jako vysoký cholesterol, mohou zvýšit riziko kardiovaskulárních chorob a dalších zdravotních problémů. Ale dobrá zpráva je, že tohle. . .

Od Jessicy Migala 13. dubna 2021

Co způsobuje vaše vysoké triglyceridy? 6 viníků, kteří vás mohou překvapit

Pokud vám byla diagnostikována vysoká hladina triglyceridů, možná hledáte způsoby, jak zlepšit dietu a cvičení, ale existují i ​​jiné. . .

Od Jessicy Migala 13. dubna 2021

7 faktů o triglyceridech, které byste měli vědět

Klíčem k udržení zdravého srdce je vědět, co jsou to triglyceridy, proč je třeba je udržovat pod určitou úrovní a jak to udělat.

Od Erica Patino, 13. dubna 2021

Triglyceridy vs. cholesterol: Jak se liší a jak jsou stejné?

Tyto lipidy mají v těle různé úlohy, ale oba mohou poškodit vaše srdce, pokud jsou hladiny příliš vysoké.

Od Erica Patino, 13. dubna 2021

5 diet, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu

Vaše strava může mít významný vliv na hladinu vašeho cholesterolu. Zkuste vyzkoušet jednu z těchto diet, které nešetří na spokojenosti.

Od Erica Patino 1. února 2021

Souvislost mezi cholesterolem a rizikem infarktu

Zatímco vysoký cholesterol je rizikovým faktorem srdečního záchvatu, pro jeho snížení můžete udělat mnoho.

Od Erica Patino 1. února 2021

12 rad, co dělat a nedělat pro zvládání cholesterolu po infarktu

Po infarktu existuje mnoho kroků, které můžete udělat, abyste snížili riziko dalšího.

Od Quinn Phillips 1. září 2020

7 Komplikace vysokého cholesterolu – a jak jim předcházet

Vysoký cholesterol může přispět k tvorbě plaku ve vašich tepnách, což vede k celé řadě problémů.

Od Quinn Phillips 1. září 2020

10 nejčastějších dotazů k léčbě vysokým cholesterolem, zodpovězeno

Zde je to, co potřebujete vědět, pokud vám byly předepsány léky na snížení hladiny cholesterolu.

Od Briana P. Dunleavyho 1. září 2020 Zobrazit vše

Kuře je základem mnoha stolů ve Spojených státech. Jill Chen/Stocksy

Co jsi měl včera k večeři? Je velká šance, že to bylo kuře. Výběr drůbeže si vysloužil přední místo jako nejjedené maso v Americe. (1) A popularita kuřete od 60. let minulého století neustále stoupá. (2) V roce 2018 se odhaduje, že spotřeba kuřete dosáhne 93 liber na obyvatele. To je hodně ptáků!

Co je kuře a jak se stalo základem v amerických kuchyních

Kuře (Gallus gallus domesticus), které vám dnes přistane na stole, má kořeny sahající až do roku 2 000 př. N. L., Kdy byla v Indii domestikována drůbež z jihovýchodní Asie. (3) Dnes ve Spojených státech prodávají kuřata plemena Cornish a White Rock.

Kuře chované k prodeji jako maso (spíše než k produkci vajec) se nazývá brojlery. Až do počátku 20. století v Americe se produkce kuřat odehrávala na dvorku. V roce 1923 dosáhla jedna žena velké výhry: vychovala hejno 500 kuřat, která měla být prodána jako maso, což bylo považováno za první komerční úspěch kuřete. (4)

V následujících desetiletích rostl kuřecí průmysl a americké ministerstvo zemědělství zasáhlo do třídění masa. Vertikální integrace (kdy jedna společnost přebírá kontrolu nad všemi fázemi produkce) umožnila průmyslu expandovat a produkovat více ptáků. V roce 1993 jedli lidé ve Spojených státech více kuřete než hovězího nebo vepřového masa.

Nejnovější v oblasti diety a výživy

10 tipů na zdravý brunch od registrovaných dietologů

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Průvodce dietou Low-FODMAP: Jak to funguje pro IBS, seznam potravin, 7denní ukázkové menu a další

11 receptů na zdravé dipy, které jsou ideální pro vaše letní vaření

Fakta o výživě kuřete: kalorie, bílkoviny, tuky a další

Nutriční složky kuřete se budou harmoniqhealth.com lišit v závislosti na řezu, který jíte. Například tmavé maso (stehno, palička) obsahuje více kalorií za unci než bílé maso (prsa). Udržením pokožky na pokožce se také přidá více celkového tuku, včetně nasycených. To znamená, že ze zdravotních důvodů se můžete držet prsou bez kůže. Zde jsou statistiky vykostěných kuřecích prsou bez kůže o hmotnosti 3, 5 unce (oz): (5)

Kalorie: 165 (denní hodnota 8 procent, neboli DV, na základě 2 000 kalorické diety)

Bílkoviny: 31 gramů (g) (62 procent DV) (6)

Tuky: 3,6 g (6 procent DV) (7)

Nasycené tuky: 1 g (5 procent DV) (8)

Sacharidy: 0 g (0 procent DV)

Vláknina: 0 g (0 procent DV)

Cukr: 0 g (0 procent DV)

7 Běžné nedostatky živin

Únava a bolesti svalů jsou jen dva příznaky toho, že nedostáváte dostatek živin, které vaše tělo potřebuje k růstu.

Článek

Jaké jsou navrhované přínosy kuřete pro zdraví?

Jak můžete vidět ze statistik výživy, kuře bez kůže září jako chudý zdroj bílkovin. Kuřecí prsa jsou skvělým zdrojem kvalitních bílkovin pro mírný počet kalorií a malé množství tuku. Ještě důležitější je, že má obzvláště málo nasycených tuků, což je typ, který je spojen s vyšší hladinou cholesterolu a srdečními chorobami. (9) Kuře je víc než jen bílkovina. Obsahuje vitamíny B jako thiamin (vitamín B1), pyridoxin (vitamín B6) a kyselinu pantothenovou (vitamín B5) spolu s minerály železem, zinkem a mědí. (10)

American Heart Association doporučuje, aby spolu se zeleninou, ovocem a celozrnnými produkty lidé dávali přednost libovým proteinům, jako je kuře a ryby, před červeným masem, jako je hovězí, vepřové a jehněčí. (11) To ale neznamená, že je to zdarma pro všechny. Doporučují omezit spotřebu libových bílkovin na 5,5 oz nebo méně za den. Podle pokynů MyPlate amerického ministerstva zemědělství by bílkoviny jako kuře měly tvořit přibližně čtvrtinu jídla, ale porci byste si měli ponechat zhruba na velikosti balíčku karet (asi 3 unce).

Je kuře dobré nebo špatné pro hubnutí a proč?

Kuře není zvlášť magické jídlo pro hubnutí, i když je spojeno s nižší pravděpodobností nadváhy nebo obezity (jako součást stravy bohaté na zeleninu). (10)

Výzkum naznačuje, že stravování s vysokým obsahem bílkovin vám může pomoci zhubnout a kuře může určitě hrát ústřední roli v tom, že vám pomůže sníst více bílkovin. Vědci se domnívají, že dieta s vysokým obsahem bílkovin vám může pomoci cítit se plnější, což vám při dalším jídle pomůže sníst méně kalorií a sacharidů. V ideálním případě může konzumace 25 až 30 gramů bílkovin na jedno jídlo snížit chuť k jídlu, pomoci vám udržet si zdravou váhu a zlepšit kardiometabolické rizikové faktory (jako jsou triglyceridy, krevní tlak a obvod pasu), podle recenze publikované v časopise American Journal of Clinical Výživa. (12)

To znamená, že záleží na tom, jak vaříte kuře. Metody, jako je pečení, pražení nebo grilování, jsou mnohem šetrnější k hmotnosti ve srovnání s hlubokým smažením nebo konzumací vysoce zpracovaných kuřecích produktů (jako jsou kuřecí nugety).

Tipy redaktora na výhody a zdroje bílkovin

9 nejlepších proteinových tyčinek pro každou dietu

10 uspokojivých snídaní s vysokým obsahem bílkovin

8 energizujících svačinek s vysokým obsahem bílkovin

The Ultimate Guide to Protein Supplement

Jak vybrat a skladovat kuře pro ptáka nejlepší kvality

Když míříte do obchodu s potravinami, připravte si plán. Nejprve si kupte položky jako celozrnné cereálie, suché celozrnné těstoviny, konzervované fazole s nízkým obsahem sodíku a volně ložené potraviny. Poté přejděte k ovoci a zelenině. Nakonec se zastavte u mléčných výrobků a masa/ryb. Nákup masa jako kuře jako poslední zajišťuje, že bude ponecháno při pokojové teplotě po minimální dobu. (13) Při nákupu balené drůbeže se podívejte na data vyprodání, spotřeby nebo expirace a nekupujte kuřata po tuto dobu.

Kuřata jsou kontrolována USDA nebo státem, ve kterém se nacházíte, a na obalu by měla být uvedena pečeť. (3) Někdy bude balíček obsahovat také hodnocení. Nejlepší, stupeň A, znamená, že kuře je baculaté, masité, má čistou kůži a je bez poškození nebo změny barvy. Také si budete chtít přečíst přísady. Některá kuřata přidala sůl nebo byla injekčně podána marináda, aby se zlepšila šťavnatost. Pokud máte vysoký krevní tlak, budete se chtít tomuto typu kuřat vyhýbat a rozhodnout se marinovat své kuře ručně, abyste mohli kontrolovat množství sodíku. Koření vlastního kuřete vám může také pomoci ušetřit peníze, protože obchody s potravinami prodávají maso na váhu.

Bez ohledu na to by každé kuře, které si koupíte, mělo být dobře zabalené a neporušené (ne roztrhané ani netěsné). Jakmile se dostanete domů, vložte jej do chladničky nebo mrazničky. Aby bylo rozmrazování snazší, zabalte kousky do menších balení (do fólie vhodné do mrazničky nebo do plastových sáčků). Nejlepší kvalitu použijte celé kuře do jednoho roku od zmrazení (kousky kuřete by měly být použity do devíti měsíců); Abyste si zapamatovali, kdy ho použít, označte každý balíček datem, kdy byl zmrazen. (14)

Jak vařit kuře: metody a rady a doporučení pro rozmrazování syrového kuřete

Dobré vaření začíná praktikami bezpečného jídla. Po zakoupení kuřete ho dejte do dvou hodin zchladit. (Vaše lednice by měla být nastavena na 40 stupňů nebo méně.) (15) Poté postupujte podle těchto tipů a vezměte ptáka z mrazničky nebo lednice do trouby na talíř.

Jezte brzy. Naplánujte si jídlo tak, abyste kuřecí prsa uvařili do dvou dnů. (13) V opačném případě obal zabalte do mrazicího obalu a zmrazte.

Více o pojídání masa

Podrobný průvodce masožravou dietou

Další informace

Rozmrazte to správně. Je chytré skladovat další kuře v mrazničce – umožňuje vám koupit balíček kuřete ve výprodeji k jídlu v budoucnosti a snižuje pravděpodobnost jeho plýtvání. Během rozmrazování je důležité udržovat kuře při teplotě 40 stupňů nebo nižší. Jakýkoli ohřívač a bakterie mohou začít růst. Zde jsou dávky a nečinnosti pro rozmrazování podle USDA: (16)

Nerozmrazujte jídlo na pultu nebo v horké vodě.

Nenechávejte zmrazené potraviny při pokojové teplotě déle než dvě hodiny

Vyjměte z mrazničky a rozmrazujte v chladničce po dobu 24 hodin. Vařte do jednoho nebo dvou dnů. (Pokud se vaše plány změní, můžete v tomto časovém období znovu zmrazit, ale může to způsobit ztrátu kvality kuřete.)

Rozmrazte ve studené vodě, když potřebujete rozmrazit kuře ve špetce. Ponořte jej do studené vody z vodovodu a každých 30 minut vodu vyměňte. Jak dlouho to trvá, závisí na balíčku, ale 1 libra (lb) může trvat hodinu, zatímco 3-lb balíček může trvat několik hodin. Mikrovlnná trouba je také bezpečná, ale kuře musíte okamžitě uvařit.

Pokračujte a uvařte kuře zmrazené. Vložíme do trouby, ale vaříme o 50 procent déle.

Upeč to. Pokud jsou dnes k večeři vykostěná kuřecí prsa, měli byste do trouby vložit 4 oz prsa (uvaří se asi na 3 oz) na 20 až 30 minut při 350 stupních F. Kostní prsa jsou o něco větší ( Bude vážit 6 až 8 oz s kostí), takže potřebují 30 až 40 minut v troubě při 350 stupních F. Plnění prsou? Přidejte 15 až 30 minut, aby bylo zajištěno, že je celý uvařený. (3)

Získejte správnou teplotu. Pamatujte, že velikost prsou se může lišit, takže místo toho, abyste věnovali pozornost přesné době vaření, je nejdůležitějším ukazatelem vnitřní teplota. Kuře by mělo dosáhnout teploty 165 stupňů F. Vložte potravinářský teploměr do největší části prsu a nenechte ho dotknout se kostí. (3)

Jedním z nejlepších způsobů, jak zvládnout hypertenzi, je zdravá dieta s nízkým obsahem sodíku. iStock. com

Většina lidí s vysokým krevním tlakem bude potřebovat celoživotní léčbu, která pomůže odvrátit nebo oddálit vážné zdravotní problémy způsobené tímto stavem.

Léčba dospělých je obvykle zaměřena na dosažení a udržení krevního tlaku pod 130/80 milimetrů rtuti (mmHg). (1)

Možnosti léčby vysokého krevního tlaku mohou zahrnovat zdravou výživu s méně solí a užívání léků a také začlenění dalších změn životního stylu.

Spravujte hypertenzi zdravou dietou

Důležitou součástí plánu léčby vysokého krevního tlaku je dodržování zdravé výživy, včetně omezení příjmu sodíku. Pokyny pro stravování Američanů na období 2015–2020 doporučují konzumovat méně než 2 300 miligramů (mg) sodíku denně (2). Lidé s vysokým krevním tlakem možná budou muset příjem sodíku ještě více omezit. American Heart Association (AHA) doporučuje pro dospělé s hypertenzí ideální limit ne více než 1 500 mg denně. (3)

V obchodě s potravinami a při vaření je důležité věnovat pozornost etiketám potravin a vybírat možnosti s nízkým obsahem sodíku a „bez soli“. (4)

Váš lékař vám může doporučit dietní přístupy k zastavení hypertenze (DASH), které se zaměřují na ovoce, zeleninu a celozrnné produkty, stejně jako mléčné výrobky bez tuku nebo s nízkým obsahem tuku, ryby, drůbež, fazole, ořechy a rostlinné oleje. Plán DASH také omezuje potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků, včetně tučného masa, plnotučných mléčných výrobků a tropických olejů, jako jsou kokosové a palmové oleje, stejně jako slazené nápoje a jiné sladkosti. (5)

Studie publikovaná v prosinci 2017 v časopise Journal of the American College of Cardiology u více než 400 dospělých s vysokým krevním tlakem 1. stupně zjistila, že kombinace diety s nízkým obsahem soli a stravovacího plánu DASH byla při snižování systolického krevního tlaku stejně účinná jako některé léky . (6)

SOUVISEJÍCÍ: Američané s vysokým krevním tlakem stále jedí příliš mnoho soli

SOUVISEJÍCÍ: DASH dieta spojená s nižším rizikem deprese u starších dospělých

Změny životního stylu na snížení a správu hypertenze

Další změny životního stylu vám mohou také pomoci snížit a zvládnout krevní tlak. Tyto zahrnují:

Udržování zdravé hmotnosti Udržování zdravé hmotnosti vám může pomoci kontrolovat vysoký krevní tlak a udržet další komplikace na uzdě.

Kromě toho snížení hmotnosti o pouhých 3 až 5 procent může pomoci snížit riziko zdravotních problémů spojených s vysokým krevním tlakem. (4)

Zatímco index tělesné hmotnosti (BMI) – který měří vaši hmotnost ve vztahu k vaší výšce a udává odhad celkového tělesného tuku – menší než 25 je cílem pro kontrolu krevního tlaku, lékař vám může pomoci určit vaše konkrétní váhové cíle . (4)

Cvičení Pravidelné cvičení může udržet vaši váhu pod kontrolou a také pomoci snížit váš krevní tlak.

AHA doporučuje průměrně 40 minut aerobní aktivity střední až silné intenzity třikrát nebo čtyřikrát týdně ke snížení krevního tlaku. (7)

Omezení konzumace alkoholu Alkohol vám může zvýšit krevní tlak, i když nemáte hypertenzi, proto by měl každý sledovat příjem alkoholu.

Zdravé ženy všech věkových kategorií a muži starší 65 let by se měli držet vypití až jednoho nápoje denně, zatímco muži 65 a mladší by měli zůstat až u dvou nápojů denně. (4)

Nekuření Zatímco kouření je prokázaným rizikovým faktorem srdečních problémů, jako je srdeční infarkt a mrtvice, vědci se stále snaží pochopit jeho souvislost s vysokým krevním tlakem. Kouření i vystavení tabákovému kouři z druhé ruky zvyšuje riziko plaku uvnitř tepen, což je stav známý jako ateroskleróza, který vysoký krevní tlak zrychluje.

Author : Aleksandr Polevoi

I am an expert in management and banks. Ready for get new orders.

Related Posts

Betting Bola88 On-line Archives

Betting Bola88 On-line Archives It’s at all times very pleasant and jam-packed with amusement forRead More

Bet365 Cell On Line Casino Login

Bet365 Cell On Line Casino Login If you might have a bet365 account, log inRead More

Never Seen A Participant Like Him

Never Seen A Participant Like Him Netent not any lodge add-ons, simply no first depositRead More

Comments are Closed